Na co si dávat pozor při žádosti o rychlou půjčku?

Na co si dávat pozor při žádosti o rychlou půjčku?
Na co si dávat pozor při žádosti o rychlou půjčku?

Máte hluboko do kapsy a potřebujete rychlou finanční injekci? Žijete od výplaty k výplatě a nečekané výdaje platíte jen stěží? A co když se dostanete do situace, kdy bude potřeba vynaložit nemalý finanční obnos spojený s lékařskou nebo jinou nezbytnou péčí? Jak vyplývá z nejnovějších průzkumů finančních analytiků – více, než polovina českých domácností si na takový výdaj musí půjčit. Co dělat, pokud do této rizikové skupiny spadáte také vy? Jaká rizika s sebou rychlá půjčka přináší a jak se jim vyhnout nebo je alespoň minimalizovat? To se dozvíte o pár řádků níže.

Pouze ověření věřitelé

Institucí – ať už bankovních nebo nebankovních, které nabízejí nejrůznější druhy půjček, hypoték a úvěrů je na českém trhu jako písku v moři. Nutno podotknout, že ne každá společnost je založená za účelem férového podnikání. Narazit proto můžete na lichváře a podvodníky, kterým není žádné amorální jednání cizí. Pokud se tedy rozhodnete oslovit určitou společnost, vždy si o ní dopředu zjistěte veškeré dostupné informace, případně nahlédněte do veřejných seznamů ověřených poskytovatelů půjček, které vám mohou mnoho napovědět.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky Topfinanc

Nejen z úroku je věřitel živ

Toto úsloví mějte na paměti při pročítání podmínek, za jakých vám bude půjčka poskytnuta. Většina českých spotřebitelů se zaměřuje pouze na úroky, neboli stále častěji omílané RPSN. I když se může společnost chlubit „nejnižším úrokem“ na českém finančním trhu, o mnoho větší částku z vás vylákají povinné poplatky nebo kratší lhůta splatnosti. Ta se vždy nemusí pohybovat v rozmezí roku nebo měsíce. Narazit můžete na půjčky, u kterých se počítají úroky po dnech nebo týdnech. Obrana před takovou půjčkou je pak téměř nulová.

Žádost o půjčku online