Car Speed Travel Vehicle  - pierrejoelgroupe / Pixabay

Jaká půjčka na auto je lepší? Klasika, nebo leasing?

Automobil dnes vlastní většina lidí, jelikož jim výrazně usnadní dopravu do práce, za zábavou, stejně jako třeba za svými koníčky.

Samozřejmě ne každý má tu možnost financovat koupi auta ze svých vlastních zdrojů. Pokud jste na tom stejně, je dobrou volbou půjčka na autoTa dnes existuje ve dvou hlavních možnostech. Tou první je klasická půjčka, zatímco tou druhou je leasing. Obě možnosti mají své klady a zápory a tak se na ně podíváme detailněji.

Začneme klasikou, jelikož ta je dnes v oblasti osobních automobilů rozšířenější. A to z toho důvodu, že taková půjčka na auto může být poskytnuta buď bankou, stejně jako také nebankovní společností. Často není problémem sjednat vše přímo v autobazaru nebo autosalonu, a to za několik desítek minut. Samozřejmě díky nulové akontaci nemusí být problém s autem i ihned odjet, bez nutnosti toho cokoliv platit na místě.

Pozitivem je také to, že od samotné koupě je vůz psaný přímo na nás a tak ho na naše auto také přihlásíme.

Nejsou to ale jenom pozitiva, jelikož oproti leasingu může být půjčka na auto spojena s negativem toho, že může mít o něco vyšší úroky, stejně jako případné podmínky spojené se splácením. Dalším negativem bývá to, že i když je auto fakticky naše, jsme povinni zaslat velký technický průkaz do úvěrové společnosti. Ten nám je vrácen až ve chvíli, kdy splatíme poslední splátku. V případě technických kontrol nám je však krátkodobě zapůjčen.

Car Engine Transportation Travel - bcsworkshop / Pixabay
Jaká půjčka na auto je lepší? Klasika, nebo leasing?

Ten je dnes oblíbený hlavně u firemní klientely, ale to neznamená, že by nebylo možné ho využít i jako soukromá osoba. Hlavní výhodou je určitě celková výhodnost, hlavně ve spojení s úroky a délkou splácení. I zde platí, že s autem můžeme odjet bez nutnosti platit jakoukoliv akontaci.

Přečtěte si také:  Půjčujeme si celý život

Negativem však je stále to, že auto po celou dobu splácení patří leasingové společnosti a nikoliv nám. To může vést i k tomu, že součástí konkrétní splátky může být i řada nevýhodných poplatků, které vyplývají třeba z:

  • již sjednaného povinného ručení,
  • již sjednaného havarijního pojištění,
  • dalších asistenčních a pojistných služeb.

V tomto ohledu je situace velmi podobná. A to proto, že koupeným autem svým způsobem také ručíte, a to v rozsahu, v jakém je sepsána smlouva. A tak mezi podmínky získání patří hlavně nutnost pravidelného příjmu a samozřejmě nutnost doložení dokladů totožnosti. Následně už záleží také na tom, jak drahé auto si kupujete a kolik jeho hodnoty chcete financovat právě prostřednictvím úvěrového produktu. Zde musíme dodat, že některé nabídky mohou být omezené. Třeba půjčka na auto od Hallobank nabídne jako maximum 1 000 000 Kč.

Další finanční produkty

Žádost o půjčku online