Nebankovní půjčky na bydlení

Koupit si nový byt či dům nebo zaplatit rekonstrukci z nebankovní půjčky? Je to dobrý nápad, nebo se to nevyplatí? Celá řada úvěrových firem, kromě běžných spotřebitelských půjček nabízí i nebankovní půjčky na bydlení. Patří sem i nebankovní hypotéky nebo jiné úvěry na nemovitosti.

Vyplatí se nebankovní půjčka na bydlení?

Nebankovní půjčky mají obecně horší podmínky než srovnatelné finanční produkty v bance. Výhodu může být nižší požadavek na příjem žadatele, nebo obecně možnost půjčit si peníze i se záznamem v registru neplatičů a dluhů.

Velké riziko nebankovní půjčky na bydlení je častá jednostranná nevýhodnost. Zatímco u banky máte poměrně solidní jistotu rozumných podmínek, u nebankovní společnosti může smlouva skrývat nejednu právní kličku a hrozí vám riziko, že přijdete o střechu nad hlavou.

Přečtěte si také:  Nebankovní okamžité půjčky a úvěry

Dalším problémem může být i to, že nebankovní společnosti často poskytují úvěry jen na menší část z ceny nemovitosti. Často to bývá i jenom 50% z ceny. Někde to ale může být i 70 – 80%.

Půjčka bez příjmu nebo bez registru

Vzhledem k tomu že i některé banky už umožňují získat hypotéku nebo úvěr na bydlení i lidem bez příjmu nebo je dokonce možné si u některých bank půjčit i bez ověření v registru, určitě bude lepší nejprve zvážit nabídku od banky a až pak si hledat nebankovní půjčku.

Žádost o půjčku online