Kontokorent – finance vždy po ruce

Občas se v životě stává, že náhle potřebujete více peněz, než běžně vyděláváte. Možná akutně a zoufale nutně, možná jen na nějaké to drobné přilepšení a životní radost. Potřebujete-li peníze okamžitě, bývá kontokorent zřízený k běžnému účtu pohodlným řešením.

Peníze navíc

Jste-li dobrým klientem s pravidelným pohybem na účtu, zřejmě vám banka sama možnost kontokorentního úvěru nabídne. V praxi to znamená, že na vašem účtu přibude předem dohodnutá částka – peníze banky, které můžete využívat vždy, když vaše vlastní finanční prostředky nestačí. přestože jste možná zarytými odpůrci půjček, nezavrhujte kontokorent ihned. Snadno dostupná finanční rezerva ve chvíli, kdy ji nutně potřebujete, potěší.

Výhody kontokorentního úvěru

Nejzásadnější výhodou kontokorentního úvěru je právě jeho snadná dostupnost a stálé trvání. Jakmile jej jednou máte, můžete jej využívat opakovaně a tak často, jak potřebujete. Většina poskytovatelů si zde klade jen jedinou podmínku, a to jeho doplacení jednou za 12 měsíců.

Přečtěte si také:  Peníze pro vaše pohodlí

Jak zacházíte s penězi z kontokorentu mezitím je pak už jen vaše věc. Můžete je vyčerpat nárazově a postupně splácet, můžete si každý měsíc odkrojit z poskytnutého rámce malý díl na přilepšení, můžete je nechat ležet jako rezervu na horší časy… Pamatujte však na starou známou pravdu, že sám sobě se nejhůř vrací!

Riziko kontokorentu

Kontokorentní úvěr s sebou nese jedno nezanedbatelné riziko – velice snadno se vám může stát, že tak nějak postupem času pozapomenete, že vlastně využíváte peníze, které vám nepatří. Kontokorent zeje opakovaně před výplatou prázdnotou a ne a ne využitou částku splatit… Svůj původní účel tak už úvěr neplní a vy jen opakovaně hradíte bance poplatky a úroky za jeho čerpání.

Žádost o půjčku online