Bianko směnka – rozumné řešení?

Jestliže vám banka nepůjčí nebo se na ni z jakéhokoliv důvodu nechcete obracet, máte na výběr mezi půjčkou od nebankovních společností nebo soukromých investorů. Pokud navíc potřebujete peníze opravdu okamžitě, banky by vám moc nepomohly, ani kdyby neexistovaly žádné jiné překážky na cestě k získání půjčky.

Ručení na okamžitou půjčku

Dnes již ručitelé nebývají poskytovateli půjček požadováni se stejnou samozřejmostí jako tomu bylo dříve. Potencionální věřitelé se spíše přiklánějí k ručení zástavou nebo směnkou. Oba dva způsoby mají své klady a zápory. Pro okamžitou půjčku lze ručení zástavou využít jen v případě, že nepotřebujete vyloženě vysokou částku, tady vám vyjde vstříc každá zastavárna. Pokud byste však chtěli ručit např. nemovitostí, bude vám vyřízení půjčky nějakou tu chvíli trvat, protože takovouto zástavu je v prvé řadě nutno ocenit a zanést zástavní právo do katastru.

Ručení nevyplněnou směnkou

V podstatě okamžitě lze získat peníze oproti podpisu nevyplněné, tzv. bianko, směnky. Se soukromým investorem či zástupcem nebankovního ústavu sepíšete smlouvu o půjčce, kde jsou stanoveny podmínky splácení a podepíšete prázdnou směnku, čímž dáváte věřiteli možnost ji kdykoli vyplnit a použít k vymáhání dlužné částky.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky Topfinanc

Princip v podstatě podobný tomu, jako kdybyste prodavačkám v obchodě dávali celou peněženku, aby si samy zaplatily za váš nákup, nebo všem poskytovatelům služeb nechali volný přístup ke své výplatě, ať si berou, co uznají za vhodné… Podpisem prázdné směnky dáváte důvěru úplně cizím lidem, že váš podpis nezneužijí, že po vás nebudou vymáhat peníze už jednou zaplacené. Připadá vám to rozumné?

Žádost o půjčku online