Mít peníze ihned nebo raději větší částku?

Pokud jste se právě dostali do platební neschopnosti, můžete nastalou situaci řešit dvěma způsoby. Buď si okamžitě půjčíte peníze a zaplatíte tak nejnutnější výdaje, nebo chvíli s půjčkou počkáte, porozhlédnete se po aktuálních nabídkách a až pak si půjčíte, ale trochu větší částku, abyste si mohli dopřát většího luxusu a pohodlí.

Která varianta je lepší?

Jenže teď babo raď, jak se má člověk rozhodnout? Pokud si půjčíte okamžitě, budete mít k dispozici maximálně 12 500 korun. Taková je totiž maximální částka, kterou poskytují nebankovní subjekty a kterou budete mít do několika hodin k dispozici. Půjčíte-li si však později, a zde myslíme, že si na penízky trochu déle počkáte, budete mít k dispozici třeba až několik milionů korun. Co je tedy lepší?

Menší půjčka na kratší dobu, větší půjčka na delší dobu

U té menší půjčky je ta výhoda, že ji budete mít poměrně rychle splacenou. Většinou se jedná o dny. Takže nebudete zadluženi na několik let dopředu. Jenže splatíte s ní pouze nejnutnější výdaje a nic navíc si už nepořídíte. Kdežto, chcete-li si například zajet na krásnou dovolenou, nebo si koupit něco nového, bude potřeba trochu víc peněz, než je 12 500. V takovém případě rozhodně doporučujeme větší půjčku i s delší dobou splatnosti, kterou si následně pořádně užijete.

Přečtěte si také:  Levně a spolehlivě – půjčka od Click Creditu

Co je pro vás nejlepší?

Pokud si pořád nejste jisti, je to jednoduché. Jedná se spíše o finanční injekci před výplatou, po které budete žít zase jako v bavlnce? Půjčte si pouze na nejnutnější výdaje nebo faktury. Potřebujete peníze na více věcí, faktury, nové vybavení do domácnosti, rodinnou dovolenou, nové auto nebo na opravu auta? V tom případě si půjčte více i na úkor dlouhodobější zadluženosti.

Žádost o půjčku online