Srovnání nebankovních půjček

Sjednání nebankovní půjčky je většinou mnohem méně časově náročné a také jednodušší nežli žádání o půjčku v bance. Všechno je možno obstarat docela snadno za pomoci počítače a mobilu. Funguje to tak, že klient vypíše snadný formulář na internetových stránkách věřitelské společnosti, posečká na prověření údajů a během několika dalších okamžiků se objeví peníze na jeho bankovním účtu. Čas potřebný k vyřízení je různý u každého věřitele, ale většinou nemusíte čekat déle než několik hodin, či v některých případech minut.

Jak však z obrovské nabídky na trhu nebankovních půjček vybrat tu nejlepší? Vždy je lepší obracet se na prověřené nebankovní společnosti, které jsou na trhu již několik let a mnoho lidí s nimi má výborné zkušenosti. Ne každá společnost však poskytuje stejné podmínky a proto je potřeba si vše řádně přečíst a srovnat nabídky mezi sebou. Pečlivým výběrem půjčky, která bude vyhovovat právě Vám, můžete ušetřit spoustu peněz na úrocích a půjčka se Vám tak mnohem více vyplatí.

Hotovostní a bezhotovostní půjčka od Provident

Například známá a prověřená firma Provident, která je na našem trhu již mnoho let, nabízí půjčky prostřednictvím webového formuláře, nebo jednoduše zavoláním na telefonní číslo, kde s Vámi operátorka dohodne vše potřebné. Peníze můžete čerpat jak převodem na účet, tak v hotovosti a to samé se týká splátek. U hotovostního typu půjčky dostanete peníze ihned na ruku, jakmile podepíšete smlouvu, a poté k Vám bude chodit v dohodnutých intervalech obchodní zástupce který bude vybírat splátky. Půjčka je tak dostupná i lidem kteří nemají účet v bance. Půjčit si můžete až 80 000 na dobu dvou let (100 týdnů) s roční úrokovou mírou 19,70 % a RPSN 53,00 %. Celkem za půjčku ve výši 80 000 Kč zaplatíte 117 487 Kč. Provident nabízí nejrůznější bonusy jako například slevu pro stálé zákazníky, pojistku k půjčce nebo asistenční služby.

Přečtěte si také:  Konsolidace půjček usnadní život

Půjčka Cofidis

Oproti tomu půjčka od společnosti Cofidis Vám dokáže zajistit až 90 000 Kč se splatností až 51 měsíců. Roční úroková sazba a RPSN je 24 procent. Za půjčku ve výši 80 000 Kč zaplatíte celkově 123 648 Kč, což je o něco více než u Providentu, ale na druhou stranu je doba splácení více než dvakrát delší. Vedení úvěrového účtu je u Cofidisu zcela zdarma a navíc můžete půjčku předčasně splatit. Cofidis však na rozdíl od Providentu vyžaduje vlastnictví bankovního účtu a peníze převádí pouze bezhotovostně.
Ať již se rozhodnete vzít si půjčku u kterékoliv banky nebo nebankovní firmy, jednu věc byste měli mít na paměti. Půjčujte si jen pokud to opravdu potřebujete a nikdy si nepůjčujte více než dokážete splatit.

shotput / Pixabay