Půjčujeme si celý život

S půjčkami, bankovními úvěry či hypotékami se všichni setkáváme každý den. Někteří nevědomě, někteří vědomě. Už od malých dětí jsme s půjčkami ve styku, aniž bychom si to nějak uvědomovali.

Ranné setkání

Pokud jste si někdy něco půjčili od vašeho kamaráda ve školce, nebo od kamarádky ve škole a pak jste to museli zase vrátit, jednalo se o klasický případ půjčky. Aniž bychom si to v té době nějak uvědomovali, začali jsme se už tehdy s půjčkami seznamovat a učit s nimi pracovat a manipulovat.

Další půjčování

Jako větší, adolescenti, dorost či mládež jsme se s půjčkami začali setkávat v obchodech nebo v hospodách. Kdykoliv jsme šli na pivo s kamarády a nechali si ho napsat na „osobní účet“, byl to druh půjčky, kterou jsme později rozhodně museli zaplatit. Nebo pokaždé, když jsme šli do obchodu a koupili si cokoliv na dluh, i to byl druh půjčky.

Přečtěte si také:  Provident - rychlá finanční pomoc od prověřeného poskytovatele

Moderní doba

S rozvojem mobilních telefonů se půjčování stalo každodenní součástí našeho života. Pokud totiž máte placení mobilního účtu paušálně, máte vlastně sjednaný druh krátkodobé půjčky. Výše půjčky se odvíjí od toho, kolik protelefonujete či pošlete SMS zpráv. Doba splatnosti je vždy operátorem dána na každý měsíc.

Proč se tedy v poslední době tolik bráníme finančním půjčkám? Půjčujeme si již od útlého věku a většinou si budeme půjčovat až do naší smrti. Půjčování prostě patří k našim životům, a proto bychom možná občas tu finanční půjčku měli zvážit, než si odepřeme i to málo, které máme.

Žádost o půjčku online