Peníze okamžitě

V životě vás může potkat ledacos, přicházejí nečekaně chvíle příjemné i ty horší. Stává se, že se ocitnete v situaci, kdy náhle potřebujete velice rychle – nejlépe okamžitě – výrazně vyšší částku peněz než máte momentálně k dispozici. Co si pak počít?

Přátelská výpomoc

Nejedná-li se o enormně vysoké částky, často bývá nejlépe požádat o pomoc rodinu nebo přátele. Půjčky z těchto zdrojů bývají výhodné v tom, že jsou většinou bezúročné a jejich splatnost lze domluvit individuálně podle toho, jak to je pro obě dvě strany přijatelné. Rizikem ovšem je, že nesplatíte-li půjčku podle plánu, můžete vážně narušit rodinné nebo přátelské vztahy.

Přečtěte si také:  Na co si dávat pozor při žádosti o rychlou půjčku?

Půjčka v bance

Zavedeným poskytovatelem půjček jsou bankovní domy. Naprostá většina z nás má u některého z nich vedený osobní účet a půjčka u vlastní banky bývá poměrně snadno dostupná, nejrychleji ve formě kontokorentu nebo kreditní karty. Není to však pravidlem a také právě vaše banka nemusí nabízet ty nejvýhodnější podmínky. Obecně vyřízení „klasické“ půjčky v bance poměrně dlouho trvá, neboť je zapotřebí předložit k posouzení celou řadu dokumentů. Výjimkou je snad jen tzv. „Minutová půjčka“ od Equa Bank.

Nebankovní půjčky

Nejrychleji bývají půjčku schopny poskytnout nebankovní společnosti. Při výběru vlastního věřitele je však vždy zapotřebí dobře zvážit jeho pověst i nabízené podmínky, které se mohou u stejné částky u dvou různých poskytovatelů výrazně lišit. Avšak potřebujete-li peníze okamžitě, zde určitě uspějete. Většina nebankovních poskytovatelů odbourala celou administrativní mašinérii, půjčky lze často vyřídit kompletně online nebo formou sms. I v případě vyšších částek, kdy je zapotřebí poskytnout zástavu, reagují nebankovní poskytovatelé zpravidla výrazně pružněji a rychleji než banky. Ne zřídkakdy si však za tuto službu i patřičně připlatíte!

Přečtěte si také:  Půjčka 10000 ihned na účet od společnosti Aasa