Peníze okamžitě

V životě vás může potkat ledacos, přicházejí nečekaně chvíle příjemné i ty horší. Stává se, že se ocitnete v situaci, kdy náhle potřebujete velice rychle – nejlépe okamžitě – výrazně vyšší částku peněz než máte momentálně k dispozici. Co si pak počít?

Přátelská výpomoc

Nejedná-li se o enormně vysoké částky, často bývá nejlépe požádat o pomoc rodinu nebo přátele. Půjčky z těchto zdrojů bývají výhodné v tom, že jsou většinou bezúročné a jejich splatnost lze domluvit individuálně podle toho, jak to je pro obě dvě strany přijatelné. Rizikem ovšem je, že nesplatíte-li půjčku podle plánu, můžete vážně narušit rodinné nebo přátelské vztahy.

Půjčka v bance

Zavedeným poskytovatelem půjček jsou bankovní domy. Naprostá většina z nás má u některého z nich vedený osobní účet a půjčka u vlastní banky bývá poměrně snadno dostupná, nejrychleji ve formě kontokorentu nebo kreditní karty. Není to však pravidlem a také právě vaše banka nemusí nabízet ty nejvýhodnější podmínky. Obecně vyřízení „klasické“ půjčky v bance poměrně dlouho trvá, neboť je zapotřebí předložit k posouzení celou řadu dokumentů. Výjimkou je snad jen tzv. „Minutová půjčka“ od Equa Bank.

Přečtěte si také:  Blesková a okamžitá půjčka pro každého

Nebankovní půjčky

Nejrychleji bývají půjčku schopny poskytnout nebankovní společnosti. Při výběru vlastního věřitele je však vždy zapotřebí dobře zvážit jeho pověst i nabízené podmínky, které se mohou u stejné částky u dvou různých poskytovatelů výrazně lišit. Avšak potřebujete-li peníze okamžitě, zde určitě uspějete. Většina nebankovních poskytovatelů odbourala celou administrativní mašinérii, půjčky lze často vyřídit kompletně online nebo formou sms. I v případě vyšších částek, kdy je zapotřebí poskytnout zástavu, reagují nebankovní poskytovatelé zpravidla výrazně pružněji a rychleji než banky. Ne zřídkakdy si však za tuto službu i patřičně připlatíte!

Žádost o půjčku online