Půjčka od přítele

Dostali jste se do finančních potíží a nevíte kudy kam? Vaše trvalá finanční krize vygradovala poté, co jedno dítko rozbilo okno sousedovi, druhé ztratilo polovinu školních pomůcek a manžel neuváženě vylepšil vašeho rodinného plechového miláčka? Nebojte se obrátit na přátele, jistě pomohou.

Kdy ano a kdy ne

V běžném každodenním životě se můžete opakovaně střídavě ocitnout na obou stranách pomyslné barikády. Podle starého známého pravidla, že někdy je líp a jindy hůř.

Mezi dobrými přáteli jsou běžné půjčky drobných obnosů na pár dní bez jakýchkoliv smluv a úroků. Než přijde ve středu výplata, ať nemusím ještě teď večer do bankomatu, ať mám na té dovolené raději finanční rezervu… Mezi drobné půjčky počítáme zkrátka vše, co bychom byli v nejhorším případě schopni oželet.

Jestliže se však mezi vašimi přáteli objeví někdo, kdo si půjčuje opakovaně a od každého a peníze má problém vracet, je načase ptát se po příčině. Možná, ač to zní paradoxně, mu svou finanční pomocí vůbec nepomáháte. Narkomani, alkoholici, gambleři – ti zejména – jsou často lidé, do kterých byste to vůbec neřekli. Vždy máte právo odpovědět na žádost o půjčku NE – a není vaší povinností jej nijak zdůvodnit.

Přečtěte si také:  Půjčka 10000 ihned na účet od společnosti Aasa

Základní pravidla přátelské výpomoci

Ústně dohodnutá pravidla splácení přátelské finanční výpomoci považujte vždy za stejně závazná – ne-li závaznější, než smlouvu s bankou! Nikdy si nepůjčujte více, než ve skutečnosti potřebujete a můžete zaplatit. Vždy se snažte minimalizovat výši půjčky a co nejvýrazněji zkrátit lhůtu, ve které peníze vrátíte. Při opakovaném porušení některého z výše uvedených pravidel se nedivte, budete-li záhy nejen bez peněz, ale i bez přátel.

Žádost o půjčku online