Polovina českých domácností nesleduje své výdaje. To však vede k půjčkám

Jak jste na tom vy a vaše výdaje? Sledujete, za co utrácíte? Sledovat své výdaje je velice důležité. Dělá to každý finančně gramotný a zodpovědný člověk. Díky sledování našich výdajů máme přehled o tom, za co utrácíme, kolik utrácíme, jestli můžeme něco ušetřit nebo jestli neutrácíme zbytečně. Zejména pokud chceme ušetřit nějaké peníze stranou se vyplatí své výdaje sledovat. Bohužel to nedělá polovina českých domácností, ukázal průzkum.

Sice si lidé dnes už nestěžují na své platy, ale stále se najdou ti, kteří žijí takzvaně nadoraz. Žijí od výplaty k výplatě a ze své čisté mzdy si neušetří ani korunu. Většinou jsou to ti, kteří nesledují své výdaje. I když je třeba poznamenat, že i domácnosti nesledující své výdaje dokážou tvořit jakousi finanční rezervu, nemůžeme zase všechny házet do jednoho pytle.

Přečtěte si také:  Nebankovní půjčky Topfinanc

Mezi námi se ale skutečně najdou rodiny, respektive jednotlivci, kteří nesledují své výdaje a kteří žijí nadoraz. Právě ti mají největší sklony k půjčkám, právě ti se nejvíce zadlužují.

Využívají se hlavně půjčky do výplaty

Ti, kteří žijí od výplaty k výplatě a neušetří si nic hlavně proto, že utrácí hlava nehlava a že nesledují své každoměsíční výdaje, mají tendenci žádat o půjčku. Nejčastěji sahají po půjčce do výplaty, která je spasí v posledních dnech, které zbývají do přistání výplaty na bankovní konto. Lákadlem jsou však i nebankovní půjčky, které jsou vyřízené z pohodlí domova. Zejména rychlá půjčka online je vyřízená takřka okamžitě a v rámci ní se peníze připisují do pár minut od schválení úvěru. Vezměme si třeba Razdva půjčku, v rámci které jsou peníze připsány do patnácti minut od schválení úvěru.

Přečtěte si také:  Okamžitá SMS půjčka - peníze okamžitě

Jaké další půjčky jsou oblíbené?

K dalším velice atraktivním půjčkám patří půjčky na auto, které jsou však určeny jen na koupi osobního automobilu. Jen málokterá domácnost je schopná si našetřit na osobní vůz, a tak půjčky na auto jsou poměrně žádané.