Okamžité půjčky, pozor na podvody

Při hledání okamžité půjčky se vám velmi snadno může stát, že narazíte na různé podvody nebo nepoctivé nabídky. Některé firmy totiž zneužívají toho, že lidé, kteří hledají okamžité půjčky, bývají ve velmi špatné finanční situaci. A  tak moc pozorně nestudují všechny podmínky a poplatky. Jsou rádi, že jim někdo půjčí a pak se nestačí divit.

Okamžité půjčky bez potvrzení

Pokud máte problém při získání půjčky v bance, tak vás určitě budou zajímat nabídky na okamžité půjčky bez potvrzení příjmu. Na to spoléhá mnoho firem. Inzerují tedy půjčky bez příjmů, ale když s nimi pak jednáte, tak zjistíte, že to myslí tak že nechtějí potvrzení o příjmech, ale stačí jim jen výplatní páska.

Tip: Zaručená půjčka pro všechny: Půjčka 10000 Kč nebo také Ověřená půjčka do 5000 Kč ihned.

Nebo nechtějí doložení příjmů, ale budou po vás chtít zastavit nemovitost nebo jiné ručení za půjčené peníze. Tohle sice nejsou vyložené podvody, ale je to minimálně zavádějící reklama na jejich služby.

Okamžité půjčky – pozor na poplatky předem

Další nepoctivé nabídky jsou většinou o tom, že vám nabídnou získání okamžité půjčky, ale musíte jim zaplatit poplatek předem. Někdy to jsou jen malé poplatky řadově stokoruny. Ale když jim zaplatíte, tak jediné co dostanete je informace, že poskytnutí půjčky bylo zamítnuto. A když se bráníte a chcete svoje peníze zpět, tak vám řeknou, že poplatky zaplacené předem se nevrací a že to bylo napsáno drobným písmem kdesi na zadní straně žádosti o poskytnutí okamžité půjčky.

Přečtěte si také:  Krátkodobé půjčky ihned na účet – co nabídnou a proč jich využít?

Ještě horší jsou podvodníci, co vás nechají zavolat na telefonní číslo a tam s vámi probírají poskytnutí okamžité půjčky. Nakonec po delším telefonickém hovoru vám řeknou, že se ozvou brzy zpět. Vy čekáte, nikdo se neozývá a na konci měsíce vám přijde velmi vysoký účet za telefon. Svoji žádost o poskytnutí okamžité půjčky jste totiž řešili přes placenou telefonní linku.

Základní pravidla jak se vyhnout podvodu při získání okamžité půjčky

  • Vždy si porovnejte různé nabídky, a pečlivě si prostudujte podmínky
  • Před tím než něco podepíšete, tak se ujistěte, že není požadováno zaplacení poplatku předem
  • Pečlivě si prostudujte všechny podmínky, za kterých probíhá poskytnutí okamžité půjčky
  • Buďte opatrní, když vám někdo slibuje něco zadarmo, bez úroků a tak podobně
  • Nikdy nevolejte nebo neposílejte SMS na čísla která začínají 900

Žádost o půjčku online