Obsah článku
Životní úroveň českého obyvatelstva v průběhu posledních let nepatrně stoupá, ekonomická situace Čechů je na tom o poznání hůře. Na této skutečnosti vydělávají zejména banky a nebankovní instituce. Objem poskytovaných úvěrů a půjček vzrůstá rapidní rychlostí. Není se proto čemu divit, že téměř každá druhá rodina je v Česku zatížená většími, či menšími dluhy. A žadatelů o půjčku stále přibývá. Pokud žádost o půjčku zvažujete také vy, jistě přemítáte, koho o finanční injekci požádat. Banku nebo nebankovní instituci?
Kdy požádat o půjčku banku
Banka vám bude nápomocná v případě, že jste neměli doposud se splacením půjčky, hypotéky nebo úvěru sebemenší problém. Tím může být například také pozdě splacený nebo přečerpaný kontokorent. Pokud máte záznam v registru dlužníků, na poskytnutí finančního obnosu můžete zcela jistě zapomenout. Bankovní instituce prověřuje bonitu klienta, jeho zaměstnání a finanční minulost. Pokud poměrně přísná pravidla splníte, můžete si gratulovat!
Kdy požádat o půjčku nebankovní instituci?
Odpověď je vcelku jasná a jednouchá – v případě, kdy banka vaši žádost o půjčku zamítne. Poté vám nezbyde nic jiného, než oslovit nebankovní instituce (více informací o půjčkách u nebankovních institucí se dozvíte třeba zde). Ty jsou ke svým klientům však mnohonásobně vstřícnější a ochota půjčovat je zde nesrovnatelně větší. Tato skutečnost je však vykoupena poměrně vysokými úroky a někdy také nepříliš přehlednými podmínkami. Pozor si dávejte na výši úroku a splatnost půjčky.